KOMPOST 


V této rubrice vám přinášíme doporučení na dobré filmy, knížky, CD atd. Dnešní téma je: CD!

 

Známkování:

JJJ - Vřele doporučujeme!

JJ -  Celkem dobré.Průměr.

J - Jen pro fandy.

L - Hrůza!

 

Evanescence – Fallen

Tahle muzika je vážně dobrá. Na cédéčku najdete 11 písniček, jmenuji ty nejznámější – Going Under, Bring me to life a novinku My Immortal. Vážně, pokud máte rádi tajemnou a dobře znějící hudbu, tohle CD  nemůže ve vaší sbírce chybět! Určitě se mnou budete souhlasit, když řeknu, že se objevila nová velmi dobrá kapela!

JJJ

 

Chinaski – PREMIUM

Kapelu Chinaski snad nemusím ani představovat. Cédéčko je výběrem jejich největších hitů od roku 1993 do roku 2003 (pro méně schopné počtáře nejlepší hity za posledních 10 let). Najdeme zde 3 novinky – známý rádiový hit 1970, Možná a Láska a jiná násilí. Všechny tři jsou opravdu vydařené. Můžeme si poslechnout šlágry jako Můj svět, Drobná paralela, 1.signální, Kutil, Dlouhej Kouř nebo Stejně jako já. CD určitě stojí za poslech, ale pokud znáte všechny jejich písničky nazpaměť, je to škoda peněz.

JJ

 

LIMP BIZKIT – Results May Vary

Limp Bizkit je velmi ostrá partička a podle toho taky vypadá jejich CD. Až na písničku Behind Blue Eyes tam žádné vyloženě pomalé skladby nejsou (tahle je sice jenom jedna, ale za to je to pecka)! Fred Durst chtěl původně tohle CD nazvat „čuchač kalhotek“ (do slova a do písmene!), ale jeho gramofirma ho přesvědčila, aby to nedělal. Známe taky píseň Eat You Alive (Sním tě zaživa). Cédéčko není pro slabé povahy.

J

 

Daniel Landa – Vltava Tour

Záznam z Danova koncertu, který se odehrál loni v únoru v pražské T-Mobile Aréně. Byl to jeho první koncert od roku 1994, takže to stálo za to. Na CD najdeme písničky z Valčíku, Chcíplých dobrých víl, Pozdravu z fronty,9 mm argumentů, Best Of a konečně i novinku Morituri Te Salutant (jdoucí na smrt tě zdraví) od Karla Kryla, kterou jste mohli vidět v hitparádě Eso, kde třikrát získala první místo a napočtvrté ji sesadili Linkini. Na albu je celkem 19 písniček (všechny jsou samozřejmě perfektníJ). Poněvadž je to ZÁZNAM z koncertu, můžete si poslechnout i některé Danielovy hlášky, které opravdu nemají chybu.

JJJ

 

 

 

 

 

Připravila: Fionel