KOMPOST 

 


V této rubrice vám přinášíme doporučení na dobré filmy, knížky atd. Dnešní téma je: FILMOVÉ HORORY!

 

Známkování:

JJJ - vřele doporučujeme.

JJ - celkem dobrá zábava, průměr.

J - Nic moc.Jen pro fandy.

L- pohádka na dobrou noc.

 

Záhada Blair Witch

Tenhle horor je ve svém žánru výjimečný. Mnoho režisérů přece nepouští herce bez textu do lesa a nenechá je tam běhat tak, aby nevěděli, co se vlastně bude dít, že? Ale je to tak. Film byl z velké části improvizací, mnohé děsivé výkřiky vůbec nejsou hrané. (Také se tam ozývá spoustu sprostých slov, takže to není nic pro puritány.) Krev tam nestříká proudem a pokud budete ještě chvíli po skončení filmu koukat na titulky a nemít ponětí, co se vlastně stalo, nejste v tom sami.

O čem to vlastně je:Tři studenti – dva kluci a jedna dívka se vydávají natočit dokument o záhadě, která se prý stala v městečku Blair, kde zmizelo během několika let mnoho dětí.Legenda vypráví o čarodějnici, která je všechny unesla. Poté, co zabloudí v lese a nemůžou se z něj dostat ven je potkávají samé podivné nehody. V noci je pronásledují zvláštní zvuky a oni už začínají propadat panice. Jeden z nich dokonce zmizí úplně, poté co na jeho šatech byl nalezen neidentifikovatelný sliz.Potom dva zbývající narazí na rozpadlý dům. Pak už není jasné, co se stalo. Radši se podívejte sami.

JJJ

P.S. Po shlédnutí filmu nejezděte do lesa stanovat, asi byste se nevyspali.

 

Vřískot

O tomto hororu slyšel asi každý. Mnoho lidí jej považuje za nejlepší (těm se tímto omlouvám), ale podle nás je to hloupost. Klasický děj: masový vrah v podivné masce vyvražďuje všechny přátele svatouškovsky nevinné dívky a když chce zabít ji, vždy mu uteče. Světe div se, ale tenhle blábol jim vystačil na tři díly. Navíc se vrazi střídají jak na běžícím pásu, když konečně dívka zabije jednoho , v dalším díle je tu někdo jiný a kolotoč pokračuje. Film není pro slabé povahy, normální je oběť visící na stromě se svými střevy všude okolo.

O čem to vlastně je: To mi není úplně jasné.Sydney Prescottová je mladá dívka.Její matka byla před několika zavražděna a nyní se v okolí vyskytují další vraždy, převážně přátel Sydney. Vrah pak útočí i na ní, ale ona mu vždy uteče. Vrazi jsou různí.

J

P.S. Pokud chcete postrašit mladší sestru, tenhle film je přímo ideální.Ale pozor, aby si z toho nevzala příklad!

 

Halloween

Na tenhle film jsme slyšeli jen samé chvalozpěvy, po zkouknutí jsme však byli dost zklamáni. Zápletka je celkem dobrá, ale většinu času se tam nic neděje a divák se nudí. Oceňuji nápad s malým klukem, který zavraždí svou sestru a po 15-ti letech uteče z ústavu a jde zabíjet. Jen ten konec se jim jaksi nepovedl. Po probodnutí krku pletací jehlicí, ostrým ramínkem, s šesti ranami revolveru v břiše a po pádu asi z deseti metrů by normální člověk byl pravděpodobně mrtvý,že? Ale Mike Myers přežil a hodlá vraždit dál. Ano, znovu to vystačí na několik dalších dílů.

O čem to vlastně je: To je uvedeno výše. Ale ještě jednou: Asi jako pětiletý kluk Mike Myers zabil svojí starší sestru kuchyňským nožem. Byl zavřen do ústavu a po patnácti letech utíká a vraždí přátele nevinné dívky.Útočí i na ní, ta mu ale uteče (nepřipomíná vám to něco?!). Poté, co by normálního člověka čtyřikrát pohřbívali, (ale Mike přežil!) zmizí a pak zase vraždí…(Nepřipadá vám to už trochu nudný?!) Skoro celou dobu se ale nic neděje. Během celého filmu jsem se lekla jen jednou, a to když tam jeden chlapec zprudka otevřel lednici…

L

P.S. Pusťte si Halloween o Halloweenu, s přáteli se aspoň trochu prospíte!

 

Piraňa

Filmík s neobvyklou tématikou. Zdegenerované dravé rybičky utekly šílenému vědci z akvárka a teď si pochutnávají na nevinných plavcích v řece. Díky svým schopnostem mohou žít i v moři a tomu se snaží dva mladí hrdinové (jako vždy muž a žena) zabránit.Celkem pěkná podívaná. Druhý díl je přece jen o něco horší, létající rybičky, které mohou žít i na suchu jsou přece jen dost neobvyklé.

O čem to vlastně je:Uvedeno výše, to je tak vše.

JJ

P.S. Nedoporučuji se pak jít koupat do rybníka s rybami, i kapr má pak dlouhé zuby!

 

Noční můra v Elm Street

Ach ano, Fredík. Můj oblíbený hororový hrdina. A jak krásně umí vraždit! Zná snad milion způsobů… No, takže ukončíme to milostné cukrování a pustíme se do toho. Freddy Krueger-zplozenec snad samotného ďábla je noční můrou mladých lidí. Není to však jen obyčejný sen, pokud totiž zemřete ve snu, zemřete i doopravdy! Bylo natočeno celkem sedm dílů, podle mého názoru jsou nejlepší díly 1,3 a 5. Sedmička je naprostý škvár. Vykrádá totiž nápady předešlých dílů a je to nuda.

O čem to vlastně je:Freddy za svého normálního života zabil asi 20 dětí. Unikl však spravedlnosti a tak obyvatelé Elm Street vzali spravedlnost do svých rukou a Freddyho upálili. Ten se teď chodí ve snech mstít jejich dětem.Střežte se svých snů! Nemusíte se probudit… (Ježišmarjá, mluvim jak světec.)

JJJ

P.S.Na film se dívejte před spaním, je to napínavější. Doporučuji si ale dát na noc plenu nebo ručník. Bude to jistějši…

 

 

Sestavila: Fionel